SKŁADNIKI:

na ciasto:

 • 200g mąki
 • 100g  cukru
 • 1 łyżka cukru pudru
 • 1 jajo, rozmącone

na krem:

 • 4 żółtka
 • 100g cukru
 • 25g mąki
 • 300ml mleka
 • 1 łyżeczka ekstraktu waniliowego lub 1 laska waniliiFresh fruit tart

PRZYGOTOWANIE CIASTA:

1. Z  mąki, cukru pudru i masła zrobić kruszonkę. Dodać 3/4 rozmąconego jaja i uformować kulę. Spłaszczyć do wysokości około 2.5cm, owinąć we folię i włozyć do lodówki na 30 minut.Kruche ciasto z kremem2. Schłodzone ciasto może byż teraz rozwałkowane. Ciasto nie powinno być grubsze niż 4 mm. Powinno być nawet bardziej rozwałkowane jeśli używasz małych foremek.Fresh fruit tart - roll the pastry3. Przełóż rozwałkowane ciasto do foremki.Fresh fruit tart - line the tinFresh fruit tart - tin lined4. Połóż na ciasto papier do pieczenia i wypełnij foremkę fasolą lub/i grochem żeby zapobiec rośnięciu ciasta. Fresh fruit tart - bake blind5. Piec 25 minut w 180 stopniach.

6. Zdejmij papier razem z fasolą i posmaruj ciasto resztą rozmąconego jaja. Włóż do piekarnika na kolejne 2-3 minuty.Fresh fruit tart - brush with egg
PRZYGOTOWANIE KREMU:

1. Wlej mleko do garnka i podgrzewaj prawie do momentu gotowania. Jeśli używasz laski wanilii (zamiast ekstraktu), przeciętą włóż ją do mleka i wyciągnij kiedy będzie gotowe do użycia w kroku numer 4.

2. W międzyczasie miksuj żółtka z cukrem do otrzymania jednolitej gęstej masy.Fresh fruit tart -pastry cream - eggs and sugar3. Dodaj mąkę i dobrze wymieszaj.Fresh fruit tart -pastry cream - add flour4. Dodaj gorące mleko, dobrze wymieszaj i wlej spowrotem do garnka.Fresh fruit tart -pastry cream - add hot milkFresh fruit tart -pastry cream - return to cook5. Ciągle mieszając gotuj aż otrzymasz gęsty krem. Gotuj na bardzo słabym ogniu, jeszcze przez około 2 minuty od mementu zagotowania. Nie przestawaj mieszać aby uniknąć grudek. Zdejmij z ognia i dodaj ekstrakt (jeśli go używasz).Fresh fruit tart -pastry cream - boil until thick4. Przykryj folią co zapobiega tworzeniu się kożucha. Odstaw aż do ostygnięcia.

KROKI KOŃCOWE:

Rozsmaruj całkowicie wystudzony krem na cieście i udekoruj owocami Twojego wyboru. Włóż ciasto do lodówki i serwuj schłodzone.Fresh fruit tart - readyFresh fruit tart - mini

Smacznego!

One Comment Comment / Komentarz

 1. 31 December 2014 at 4:53 pm #

  Niczego sobie :)

Did you like it? / Komentarz