Skończony bucik ma 9 cm. Szydełko 3,25mm. Wełna James C. Brett 100% Merino, DK w kolorze Raspberry . Sznurówki są zrobione z bawełny James C. Brett Kool Kotton Light Pink (KK1)

STOPKA

Rząd 1: 16 oczek łańcuszka, 5 słupków w czwarte oczko łańcuszka od szydełka, po jednym słupku w  następne 11 oczek łańcuszka,  6 słupków w ostatnie oczko łańcuszka (koniec gdzie będą paluszki). Pracując na przeciwnej stronie łańcuszka, po jednym słupku w  następne 11 oczek łańcuszka. Połącz oczkiem ścisłym w 3 oczko łańcuszka (34 słupki).

Rząd 2: 3 oczka łańcuszka, 1 słupek w to samo oczko co oczko ścisłe, po 2 słupki w każdy z następnych 5 słupków, po jednym słupku w  następne 11 słupków, po 2 słupki w każdy z następnych 6 słupków, po jednym słupku w  następne 11 słupków, połączyc oczkiem ścisłym w 3 oczko łańcuszka (46 słupków).

Rząd 3-4: 3 oczka łańcuszka, 1 słupek w  każdy  kolejny słupek dookoła.  Zaciągnij i odetnij nić.

Buciki na szydelku - tutorial

ŚRÓDSTOPIE

Rząd 1: 9 oczek łańcuszka, 1 słupek w czwarte oczko łańcuszka od szydełka, po jednym słupku w nastepne  4 oczka łańcuszka, 6 słupków w ostatnie oczko łańcuszka. Pracując na przeciwnej stronie łańcuszka, po jednym słupku w nastepne 6 oczek łańcuszka. Odwrócić robótkę (18 słupków).

Rząd 2: 3 oczka łańcuszka, po jednym słupku w nastepne 5 oczek łańcuszka, 2 słupki w każdy z nastepnych 6 słupków, po jednym słupku w nastepne 6 oczek łańcuszka. Odwrócić robótkę (24 słupki).

Rząd 3: Przyłóż zrobione śródstopie równo do „palcowego” końca stópki i połącz półsłupkami. Nie zaciągaj ani nie odcinaj nici.Buciki na szydelku tutorial

CHOLEWKA

Rząd 1: 2 oczka łańcuszka, słupek w każdy kolejny słupek stopki dookoła pięty oraz wolnego brzegu śródstopia. Połącz w pierwszy słupek, omijając pierwsze 2 oczka łańcuszka  (30 słupków). Nie odwracaj.

Rząd 2: 3 oczka łańcuszka, słupek w każdy kolejny słupek.

Rząd 3: (3 oczka łańcuszka, słupek, 1 oczko łańcuszka, 2 słupki) w pierwszy słupek, pomiń następne 2 oczka, * muszelka (2 słupki, 1 oczko łańcuszka, 2 słupki) w następy słupek, pomiń następne 2 oczka. Powtórz * dookoła cholewki.  Połącz w 3 oczko łańcuszka.

Rząd 4: oczko scisłe w następy słupek, (oczko scisłe 3 oczka łańcuszka, 3 słupki) w pierwsze pojedyncze oczko w muszelce. *4 słupki w następne pojedyncze oczko w muszelce.  Powtórz * dookoła. Zaciągnij i odetnij nić.

SZNURÓWKA

110 oczek łańcuszka.Buciki szydelko

Proszę o komentarze, szczególnie te krytyczne jeśli coś się we wzorze nie zgadza. To moja pierwsza próba opisania wzoru. Dziekuję!

4 Comments Comment / Komentarz

    Error thrown

    Call to undefined function ereg()